.338 Lapua
Huxwrx Flow Range 36 ti
.338 Lapua suppressor

Manufacturer
MakeHuxwrxModelFlow Range 36 tiDesign Caliber.338 LapuaCountry of ManufactureUSA - UT
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
No Public Data Found
Check Price
Where to Buy
Full Specifications
Showing specs for: Flow Range 36 ti Flow Range 36 ti
Features
| Caliber Range | .338 Lapua |
| Backpressure | Hybrid |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | — |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | Yes |
Construction
| Material | Titanium (Grade 5) |
| Manufacturing Method | 3D Printed |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 8.4 oz |
| Length | 6.67" |
| Outer Diameter | 1.6" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.