9mm Pistol
Banish 9
9mm suppressor

SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
No Public Data Found
Check Price
Where to Buy
Full Specifications
Showing specs for: 9 9
Features
| Caliber Range | 9mm |
| Backpressure | High |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | BANISH Micro Booster |
| Mount Removable | Yes |
| User Serviceable | Yes |
| Full-Auto Rated | No |
Construction
| Material | TITANIUM, Aluminum |
| Manufacturing Method | REMOVABLE_BAFFLE_IN_SLEEVE |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 6.73 oz |
| Length | 6.8" |
| Outer Diameter | 1.35" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.