9mm Pistol
Combat Application Technologies Street Crack
9mm suppressor

Manufacturer
MakeCombat Application TechnologiesModelStreet CrackDesign Caliber9mmCountry of ManufactureUSA
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
Check Price
Where to Buy
Full Specifications
Showing specs for: Street Crack Street Crack
Features
| Caliber Range | 9mm |
| Backpressure | Hybrid |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | 1/2x28 Piston |
| Mount Removable | Yes |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | No |
Construction
| Material | TITANIUM |
| Manufacturing Method | 3D Printed |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 9.5 oz |
| Length | 7.5" |
| Outer Diameter | 1.4" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.